Stacje z sygnalizacją kształtową w Polsce





«  ^  @

.:: GALERIA ::.
.:: RÓŻNE, RÓŻNISTE ::.
.:: ARCHIWUM STAT ::.
.:: STRONA KRZYSZTOFA ::.
.:: O STRONIE ::.

..:: Czynne stacje kolejowe z sygnalizacją kształtową w Polsce::..

Poniżej prezentuję zestawienie czynnych stacji kolejowych z sygnalizacją kształtową w Polsce. Zestawienie powstało przy użyciu Bazy Kolejowej oraz dzięki pomocy fanatyków kolei i różnej maści materiałów dostępnych w internecie (zdjęć i filmów).

Uwagi do zestawienia:
1) Przy opisie "kształtowe" należy pamiętać, że dane dotyczą semaforów, a nie tarcz ostrzegawczych (czynne kształtowe zostały opisane w sąsiedniej kolumnie), tarcz manewrowych lub dodatkowych sygnalizatorów z możliwością podawania sygnału zastępczego, itp.

2) Pozycje z pomarańczowym tłem oznaczają, że dana stacja występuje w zestawieniu więcej niż raz. Pozycje te są zdublowane z uwagi na przebieg przez daną stację wielu linii kolejowych, a te zostały opisane w osobnych pozycjach, aby ułatwić wyszukiwanie sortując dane.

3) Wszystkie kolumny można posortować rosnąco lub malejąco. Wystarczy kliknąć na nagłówek kolumny.

4) W zestawieniu nie zostały ujęte nieczynne stacje kolejowe lub czynne stacje pod względem ruchowym, ale przy nieczynnych urządzeniach (semaforach).


Rodzaj posterunku Nazwa Rodzaj urządzeń Tarcze ostrz. Numer linii (ID-12) Województwo Pod drutem
stacjaBarczewokształtowe i świetlne353warmińsko-mazurskie+
stacjaBąkkształtowe i świetlne201pomorskie
stacjaBąkkształtowe i świetlne215pomorskie
stacjaBiała Podlaskakształtowe i świetlne2lubelskie+
stacjaBiałośliwiekształtowe18wielkopolskie+
mijanka i przystanek osob.Biały Kościółkształtowe276dolnośląskie+
stacjaBiałystokkształtowe i świetlnedwustawna6podlaskie+
stacjaBiałystokkształtowe i świetlnedwustawna32podlaskie+
stacjaBiałystokkształtowe i świetlnedwustawna37podlaskie+
stacjaBiałystokkształtowe i świetlnedwustawna38podlaskie+
stacjaBiałystokkształtowe i świetlnedwustawna515podlaskie+
stacjaBieniówkształtowe275lubuskie
stacjaBieniówkształtowe370lubuskie
stacjaBiskupiec Reszelskikształtowe223warmińsko-mazurskie
stacjaBliżynkształtowe i świetlne25świętokrzyskie
stacjaBogaczewokształtowe i świetlnedwustawna204warmińsko-mazurskie+
stacjaBogaczewokształtowe i świetlnedwustawna220warmińsko-mazurskie+
stacjaBogdanieckształtowe203lubuskie
stacjaBórkształtowe906lubelskie
stacjaBórkształtowe909lubelskie
stacjaBratkówkształtowe i świetlne25łódzkie
stacjaBrodnicakształtowe i świetlne33kujawsko-pomorskie
stacjaBrodnicakształtowe i świetlne208kujawsko-pomorskie
stacjaBrusykształtowe i świetlne211pomorskie
stacjaChełmżakształtowe i świetlne207kujawsko-pomorskie
stacjaChełmżakształtowe i świetlne209kujawsko-pomorskie
stacjaChruścielkształtowedwustawna207warmińsko-mazurskie
stacjaChruścielkształtowedwustawna217warmińsko-mazurskie
stacjaCzaplinekkształtowe i świetlne210zachodniopomorskie
stacjaCzarna Wodakształtowe i świetlne203pomorskie
stacjaCzarnekształtowe i świetlne210pomorskie
stacjaCzeremchakształtowe i świetlne31podlaskie
stacjaCzeremchakształtowe i świetlne32podlaskie
stacjaCzeremchakształtowe i świetlne43podlaskie
stacjaCzerskkształtowedwustawna203pomorskie
stacjaCzerskkształtowedwustawna215pomorskie
stacjaCzerwonkakształtowe i świetlne223warmińsko-mazurskie+
stacjaCzerwonkakształtowe i świetlne353warmińsko-mazurskie+
stacjaCzłuchówkształtowe210pomorskie
stacjaCzłuchówkształtowe413pomorskie
stacjaDamnicakształtowe202pomorskie+
stacjaDzierżoniów Śląskikształtowe137dolnośląskie
stacjaFlorekkształtowe33łódzkie+
stacjaGeniuszekształtowe6podlaskie+
stacjaGiżyckokształtowe38warmińsko-mazurskie
post. odgałęźny, przystanek osob., ładowniaGłogówkokształtowe i świetlne14dolnośląskie
stacjaGłuchołazykształtowe297opolskie
stacjaGłuchołazykształtowe333opolskie
stacjaGłuchołazykształtowe343opolskie
stacjaGnieznokształtowe i świetlne281wielkopolskie+
stacjaGnieznokształtowe i świetlne353wielkopolskie+
stacjaGniezno Winiarykształtowe i świetlne281wielkopolskie
stacjaGniezno Winiarykształtowe i świetlne377wielkopolskie
stacjaGostyninkształtowe33mazowieckie+
stacjaGostyńkształtowe i świetlne360wielkopolskie
stacjaGórki Noteckiekształtowe203lubuskie
stacjaGranowo Nowotomyskiekształtowe357wielkopolskie
stacjaGrodzisk Wielkopolskikształtowe357wielkopolskie
stacjaGrodzisko Dolnekształtowe i świetlne68podkarpackie+
stacjaGryficetarcze zaporowe i sem. świetlne402zachodniopomorskie
stacjaGryfów Śląskikształtowe274dolnośląskie+
stacjaGubinkształtowe i świetlne358lubuskie
stacjaGutkowokształtowedwustawna220warmińsko-mazurskie+
stacjaGutkowokształtowedwustawna221warmińsko-mazurskie+
stacjaJankowo Pomorskiekształtowe210zachodniopomorskie
stacjaJeleńkształtowe25łódzkie
stacjaJerzmanice-Zdrójkształtowe i świetlne284dolnośląskie+
stacjaJerzmanice-Zdrójkształtowe i świetlne312dolnośląskie+
stacjaJerzmanice-Zdrójkształtowe i świetlne342dolnośląskie+
stacjaJerzmankikształtowe274dolnośląskie
stacjaKalisz Pomorskikształtowe i świetlne403zachodniopomorskie
stacjaKamienna Górakształtowe i świetlne298dolnośląskie
stacjaKamienna Górakształtowe i świetlne299dolnośląskie
stacjaKąkolewokształtowe i świetlne14wielkopolskie
stacjaKąkolewokształtowe i świetlne360wielkopolskie
stacjaKcyniakształtowe281kujawsko-pomorskie
stacjaKętrzynkształtowe i świetlne38warmińsko-mazurskie
stacjaKętrzynkształtowe i świetlne259warmińsko-mazurskie
stacjaKnyszynkształtowe38podlaskie+
stacjaKomańczakształtowe107podkarpackie
stacjaKońskiekształtowe i świetlne25świętokrzyskie
stacjaKorszekształtowe i świetlne38warmińsko-mazurskie+
stacjaKorszekształtowe i świetlne353warmińsko-mazurskie+
stacjaKostrzynkształtowe i świetlne203lubuskie+
stacjaKostrzynkształtowe i świetlne273lubuskie+
stacjaKostrzynkształtowe i świetlne410lubuskie+
stacjaKostrzyn Towarowykształtowe i świetlne273lubuskie+
stacjaKościerzynakształtowe i świetlne201pomorskie
stacjaKościerzynakształtowe i świetlne211pomorskie
stacjaKowalewokształtowe909lubelskie
stacjaKowalówkształtowe i świetlne273lubuskie+
stacjaKoźmin Wielkopolskikształtowe281wielkopolskie+
stacjaKrasnystawkształtowe i świetlne69lubelskie
stacjaKrobiakształtowe14wielkopolskie
stacjaKrościenkokształtowe108podkarpackie
stacjaKruszwicakształtowe i świetlne231kujawsko-pomorskie
stacjaKuźnica Białostockakształtowe i świetlne6podlaskie+
stacjaKuźnica Białostockakształtowe i świetlne57podlaskie+
stacjaLaski Lubuskiekształtowe273lubuskie+
post. odgałęźny, przystanek osob.Leszno Grzybowokształtowe i świetlne14wielkopolskie
stacjaLidzbarkkształtowe i świetlne208warmińsko-mazurskie
stacjaLipakształtowe68podkarpackie
stacjaLipka Krajeńskakształtowe203wielkopolskie
stacjaLipowa Tucholskakształtowe i świetlne201kujawsko-pomorskie
stacjaLipowa Tucholskakształtowe i świetlne743kujawsko-pomorskie
stacjaLipuszkształtowe i świetlne211pomorskie
stacjaLipuszkształtowe i świetlne212pomorskie
stacjaLwówek Śląskikształtowe i świetlne283dolnośląskie
stacjaŁambinowicekształtowe287opolskie
stacjaŁąckkształtowe33łódzkie+
stacjaŁęgajnykształtowe353warmińsko-mazurskie+
stacjaŁętowniakształtowe i świetlne68podkarpackie+
stacjaŁomżakształtowe49podlaskie
post. odgałęźny, przystanek osob.Łoźnicakształtowe401zachodniopomorskie+
stacjaŁubowokształtowe210zachodniopomorskie
stacjaŁugi Górzyckiekształtowe273lubuskie+
stacjaMachnaczkształtowe6podlaskie+
stacjaMałaszewiczekształtowe i świetlne2lubelskie+
stacjaMieroszówkształtowe i świetlne291dolnośląskie
stacjaMiędzyrzeczkształtowe i świetlne364lubuskie
stacjaMiędzyrzeczkształtowe i świetlne367lubuskie
stacjaMiędzyrzeczkształtowe i świetlne375lubuskie
stacjaMońkikształtowe38podlaskie+
stacjaMrągowokształtowe223warmińsko-mazurskie
stacjaMszana Dolnakształtowe i świetlne104małopolskie
stacjaNarewkakształtowe31podlaskie
stacjaNarewkakształtowe913podlaskie
stacjaNaterkikształtowe (likwidowane)dwustawna353warmińsko-mazurskie+
stacjaNiegosławicekształtowe14lubuskie
stacjaNiskokształtowe i świetlne68podkarpackie+
stacjaNiwnicekształtowe i świetlne283dolnośląskie
stacjaNowa Rudakształtowe286dolnośląskie
stacjaNowa Ruda Słupieckształtowe i świetlne318dolnośląskie
stacjaNowa Sarzynakształtowe i świetlne68podkarpackie+
stacjaNowawieś Mochykształtowe359wielkopolskie
stacjaNowe Drezdenkokształtowe203lubuskie
stacjaNowe Skalmierzycekształtowe i świetlne14wielkopolskie+
stacjaNowiny Wielkiekształtowe203lubuskie
stacjaNowogród Osiedlekształtowe370lubuskie
stacjaNowy Świętówkształtowe137opolskie
stacjaNowy Świętówkształtowe297opolskie
stacjaOleckokształtowe i świetlne39warmińsko-mazurskie
stacjaOleckokształtowe i świetlne41warmińsko-mazurskie
stacjaOsiekształtowe215kujawsko-pomorskie
stacjaOsowieckształtowe i świetlne38podlaskie+
stacjaOstródakształtowe i świetlnedwustawna353warmińsko-mazurskie+
stacjaOstrów Mazowieckakształtowe34mazowieckie
post. odgałęźnyOsuszkształtowe (ośw. gazowe)14wielkopolskie
post. odgałęźnyOsuszkształtowe (ośw. gazowe)816wielkopolskie
stacjaPapierniakształtowe i świetlne39podlaskie
stacjaPapierniakształtowe i świetlne517podlaskie
post. bocznicowy szlakowy, przystanek osob.Pieniężnokształtowe i świetlne221warmińsko-mazurskie
stacjaPiława Górnakształtowe i świetlne137dolnośląskie
stacjaPiszkształtowe219warmińsko-mazurskie
stacjaPłockkształtowe33mazowieckie+
stacjaPłock Radziwiekształtowe33mazowieckie+
stacjaPłońskkształtowe27mazowieckie
stacjaPodborskokształtowe404zachodniopomorskie+
stacjaPolanica-Zdrójkształtowe309dolnośląskie
stacjaPotęgowokształtowe202pomorskie+
stacjaPoznań Wolakształtowe351wielkopolskie+
stacjaPrudnikkształtowe137opolskie
stacjaPrudnikkształtowe306opolskie
stacjaPrzetyczkształtowedwustawna29mazowieckie+
stacjaRabka Zarytekształtowe i świetlne104małopolskie
stacjaRakoniewicekształtowe357wielkopolskie
stacjaRogoźnicakształtowe137dolnośląskie
stacjaRokitkikształtowe275dolnośląskie
stacjaRudna Gwizdanówkształtowe i świetlne273dolnośląskie+
stacjaRudna Gwizdanówkształtowe i świetlne289dolnośląskie+
stacjaRunowo Pomorskiekształtowe i świetlne202zachodniopomorskie+
stacjaRunowo Pomorskiekształtowe i świetlne210zachodniopomorskie+
post. osłonowyRybinakształtowe0 (ŻKD)pomorskie
stacjaRytelkształtowe i świetlne203pomorskie
post. odgałęźny, przystanek osob., ładowniaSantokkształtowe203lubuskie
stacjaSątopy-Samulewokształtowe i świetlne353warmińsko-mazurskie+
stacjaSerockkształtowe i świetlne201kujawsko-pomorskie
stacjaSieradzkształtowe i świetlne14łódzkie+
stacjaSierakówekkształtowe33mazowieckie+
stacjaSierpckształtowe27mazowieckie
stacjaSierpckształtowe33mazowieckie
stacjaSkwierzynakształtowe363lubuskie
stacjaSkwierzynakształtowe367lubuskie
stacjaSławnokształtowedwustawna202zachodniopomorskie+
stacjaSławnokształtowedwustawna418zachodniopomorskie+
stacjaSłupskkształtowe i świetlne202pomorskie+
stacjaSłupskkształtowe i świetlne405pomorskie+
stacjaSobówkształtowe25podkarpackie+
stacjaSobówkształtowe74podkarpackie+
stacjaSokółkakształtowe i świetlnedwustawna6podlaskie+
stacjaSokółkakształtowe i świetlnedwustawna40podlaskie+
stacjaSokółkakształtowe i świetlnedwustawna57podlaskie+
stacjaSomoninokształtowe i świetlne201pomorskie
stacjaSomoninokształtowe i świetlne214pomorskie
stacjaStalowa Wola Rozwadów Towarowykształtowe i świetlne74podkarpackie+
stacjaStalowa Wola Rozwadów Towarowykształtowe i świetlne565podkarpackie+
stacjaStare Juchykształtowe i świetlne38warmińsko-mazurskie
stacjaStare Kurowokształtowe203lubuskie
stacjaStarogard Gdańskikształtowe i świetlne203pomorskie
stacjaStarogard Gdańskikształtowe i świetlne243pomorskie
stacjaStefanowokształtowe359wielkopolskie
stacjaSterławki Wielkiekształtowe38warmińsko-mazurskie
stacjaStęszewkształtowe357wielkopolskie
stacjaStrzegomekkształtowe70świętokrzyskie+
stacjaStrzelce Krajeńskie Wschódkształtowe203lubuskie
stacjaStrzelce Kujawskiekształtowe33łódzkie+
post. odgałęźnyStudniskakształtowe274dolnośląskie
post. odgałęźnyStudniskakształtowe779dolnośląskie
stacjaSulechówkształtowe i świetlnedwustawna358lubuskie+
stacjaSulechówkształtowe i świetlnedwustawna379lubuskie+
stacjaSzczawne Kulasznekształtowe107podkarpackie
stacjaSzczecin Glinkikształtowe i świetlne406zachodniopomorskie+
stacjaSzlachtakształtowe i świetlnedwustawna215pomorskie
stacjaSzlachtakształtowe i świetlnedwustawna743pomorskie
stacjaSzreniawakształtowe357wielkopolskie
stacjaSzydłówkształtowe i świetlne287opolskie
stacjaŚcinawka Średnia (Mały Dworzec)kształtowe318dolnośląskie
stacjaŚniadowokształtowe (likwidowane)36podlaskie
stacjaŚniadowokształtowe (likwidowane)49podlaskie
stacjaŚwidnica Przedmieściekształtowe285dolnośląskie
stacjaŚwidnica Przedmieściekształtowe771dolnośląskie
stacjaToruń Wschodnikształtowe i świetlne27kujawsko-pomorskie+
stacjaToruń Wschodnikształtowe i świetlne207kujawsko-pomorskie+
stacjaToruń Wschodnikształtowe i świetlne246kujawsko-pomorskie+
stacjaToruń Wschodnikształtowe i świetlne353kujawsko-pomorskie+
stacjaTrzciankakształtowe i świetlne203wielkopolskie
stacjaTuchorzakształtowe359wielkopolskie
stacjaUstronie Morskiekształtowe i świetlne402zachodniopomorskie+
stacjaWałczkształtowe i świetlne403zachodniopomorskie
stacjaWałowicekształtowetrzystawna358lubuskie
stacjaWasilkówkształtowe6podlaskie
stacjaWerchratakształtowe i świetlne101podkarpackie
stacjaWerchratakształtowe i świetlne116podkarpackie
stacjaWieleń Północnykształtowe203wielkopolskie
stacjaWierzbnokształtowe363lubuskie
stacjaWierzbnokształtowe364lubuskie
stacjaWierzchowo Człuchowskiekształtowe i świetlne203pomorskie
stacjaWierzchucinkształtowedwu- i trzystawna108kujawsko-pomorskie
stacjaWierzchucinkształtowedwu- i trzystawna201kujawsko-pomorskie
stacjaWitnicakształtowe203lubuskie
stacjaWłoszakowicekształtowe359wielkopolskie
stacjaWolsztynkształtowedwustawna357wielkopolskie
stacjaWolsztynkształtowedwustawna359wielkopolskie
stacjaWorowokształtowe202zachodniopomorskie+
stacjaWrześciekształtowe229pomorskie
stacjaWschowakształtowe14lubuskie
stacjaWyrzysk Osiekkształtowe18wielkopolskie+
stacjaZamośćkształtowe i świetlnedwustawna72lubelskie
stacjaZbydniówkształtowe74podkarpackie+
stacjaZdunykształtowe281wielkopolskie+
stacjaZłocienieckształtowe210zachodniopomorskie
stacjaZłocienieckształtowe410zachodniopomorskie
stacjaZłotówkształtowe203wielkopolskie
stacjaŻabi Rógkształtowe220warmińsko-mazurskie+
stacjaŻarykształtowetrzystawna14lubuskie
stacjaŻarykształtowetrzystawna282lubuskie
stacjaŻarykształtowetrzystawna370lubuskie
stacjaŻukowo Wschodniekształtowe i świetlne201pomorskie

Liczba pozycji: 190

Zlikwidowane sygnalizacje kształtowe (po 01.09.2017)
Rodzaj posterunku Nazwa Data likwidacji Tarcze ostrz. Numer linii (ID-12) Województwo Pod drutem
stacjaIwin10.11.2017404zachodniopomorskie+
stacjaWłoszczowa10.201761świętokrzyskie+

© Mareczek 2001 - 2017
Ostatnia aktualizacja strony: 10.11.2017

Wykorzystywanie i publikowanie materiałów znajdujących sie na tej stronie bez uzyskania zgody autora jest zabronione.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).